Árbevirolaš luođit. Tradisjonelle joiker er en hit.

Lea nu suohtas bargat Gággi oahpahusgirjjiiguin, danne go leat lávlagat ja luođit dain. Oahppit eai álo gille lávlut, muhto sii šaddet oahpasmuvvat nuohtaide ja šuoŋaide mat gullet Sápmái. Ja mun oahpaheaddji beasan gullat mo sii jietnadit sániid.

De er morsomt å jobbe med Gággi undervisningsmateriale fordi de har med sanger og joiker med. Elevene orker ikke alltid å synge, men de får lære seg tonene og melodiene som hører til Sápmi. og jeg som lærer får høre uttalene.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s