Kopieret dáidaga -parafrase

Oahppit oahpamuvve John Savioi, Nils Nilsson Skumii ja Synnøve Persena govaide. Das oidne ahte govva sáhttá leat čahppesvilges, ivdnái, mas lea perspektiiva lahka dahje guhkkin, naturalisttalaš dahje hámeheapmin. Sii dahke learningpath dáidaga birra. Ja loahpas ieža vel kopierejedje- dahkke parafrasa. Mis lea dál galleriija joavkolanjas.

Elevene ble kjent med bildene til John Savio, Nils Nilsson Skum og Synnøve Persen. De så at billedkunst er ulikt, svarthvit, fargerik, nær og fjern perspektiv og nonfigurativ eller naturalistisk. De gjorde en learningpath om samisk kunst. Og til slutt vađgte de et verk og kopierte det- Og gjorde parafrase på det. Vi har nå galleri i grupperommet.

Dáiddarat maid kopierejedje. Kunstnere de kopierte: Máret Ánne Sara, Barbro Poggats og Nils Aslak Valkeapää. Og tatoveringskunst.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s