Čállit logi minuhtta. Å skrive i ti minutter

Geavahit giela nu go ieš máhttá ja háliida dat lea jurdda čállinhárjehusain. Leat oahppit geat leat lohkan sámegiela eanet go guokte jagi geat šaddet čállit. Dán čávčča čállet gaskadási ja gymnása oahppit.

Elever skriver fritt for å utvikle beretterglede og språkfølelse. Det er elever som har lest mer enn to år som har denne oppgaven en gang i uka fram til høstferien, dvs i fire uker. Elever i femte og sjette klasse samt gymnaselever har skrive fritt som et moment i språundervisningen.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s