Ii šat easkaálgi. Ingen nybegynner

Juohke čavčča dovdo dego giđa oahpahus lea duššás mannán. Oahppit eai muitte jienaid, sániid ja cealkkaoahpu. Muhtuniid lean njeallje jagi oahpahan, nu ahte sii eai leat easkaálgi šat. Jurdda: vanhemat berrešedje geasi badjel gielas beroštit ja dikšut siige. Iigo son čakčamánu mielde luovvan?

Hver høst kjennes det som om vårens undervisning har vært bortkastet. Elevene husker i alfabetet, ord og fraser. Noen har jeg undervist i fire år, så de er ingen nybegynnere lengre. En tanke: foreldrene burde ha et språklig interesse og ansvar over sommeren de også. Men det kanskje løser seg utover september?

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s