Máidnasat ja friijá muitaleapmi

Manne ii galgga goddit heavnni, ja čilgehus lei muitalus. Álggos muitalin, de oahppi sárggui dađi mielde go nuppes muitalin. Mus ledje unnán adjektiivvat muitalusas, muhto hupmen olbmo birra. Oahppi mielas nisson lea olmmoš. Hvorfor skal man ikke drepe en edderkopp/spindel og svaret lå i fortellingen. Først fortalte jeg hele historien og så illustrerte eleven med egne tegninger. Jeg brukte få adjektiv, men brukte ordet olmmoš/menneske/person. Eleven mente at en person/menneske er en kvinne.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s