Čállit muitalusa. Å skrive fortellinger.

Njálmmálaččat muitalit lea okta. Čállit lea nubbi ja eará. Oahppit besse hárjehallat čállit dan maid muitalit. Sii gehčče govaide ja de čálle daid liigedieđuid maid govva ii muitalan. Nu šaddá diehtomielalašvuohta mii hupmangiella lea ja mii ja mo lea čállingiella.

Å berette muntlig er en ting. Å skrive er en annen sak. Elevene fikk trene på å ta fram en historie som de fortalte og gjøre den til tekst. De så på bildene og skulle finne på detaljer som bildene ikke sa noe om. Slik fikk de en bevissthet på forskjellene på muntlig og skriftlig språk.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s