Presenteret fádda. Å presentere et tema

Oahppit galget hárjehallat muitalit áššiid birra. Muhtomin govaiguin, muhto álo sániiguin. Ieš nai oahpaheaddji šaddá presenteret fáddái. Dán háve lei mu oahpaheaddji bivdán mu geahčadit mo oasi sámi historjjás ovdanbuktit. Vuođu vižžen samer.se historjámuitalusas.

Mun válljejin muitalit nissonolbmuid Västerbottenis birra ja mo sii leat váikkuhan historjái ja servodathuksemii. Leage buorre: Áhkát ja áhkut


Elever skal øve seg i presentere temaer og prate om saker. Noen ganger med bilder, men alltid med ord. Jeg selv som lærer mo noen ganger presentere tema. Denne gangen ba min lærer meg om å velge en del av samisk historie for en presentasjon. Utgangspunktet er historiedelen på samer.se.

Jeg valgte å fortelle om kvinnene i Västerbotten og hvordan de har påvirket historien og bidratt til samfunnsbygget. Her er den: Áhkát ja áhkut

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s